راه‌نمای مراحل اینترنتی عضویت در انجمن علمی روان‌درمانی ایران

شرکت در انتخابات هیأت مدیره و بازرس انجمن علمی روان‌درمانی ایران مستلزم انجام دو مرحله‌ی اساسی زیر است:

١. ارایه‌ی مدارک و عضویت در انجمن علمی روان‌درمانی ایران

٢. ثبت نام و تأیید عضویت در سامانه‌ی انتخابات الکترونیک انجمن‌های علمی گروه پزشکی

لطفاً توجه داشته باشید که با انجام هیچ یک از این دو مرحله، به تنهایی، نمی‌توانید در انتخابات شرکت کنید.

تأیید عضویت در سامانه‌ی انتخابات الکترونیک انجمن‌های علمی گروه پزشکی مستلزم آن است که ابتدا مراحل عضویت خود در انجمن را از طریق اینترنت و با تکمیل فرم و ارسال مدارک و واریز حق عضویت سالیانه انجام داده باشید.

با توجه به این که کنترل و رفع نقص مدارک و عضویت در انجمن ممکن است چند روز طول بکشد، لطفن اگر شرایط عضویت پیوسته‌ی انجمن را دارید و قصد دارید در انتخابات رأی بدهید، در اسرع وقت اقدامات لازم برای دو مرحله‌ی فوق را انجام بدهید.

این راه‌نمای تصویری برای کمک به انجام مراحل اینترنتی عضویت در انجمن (مرحله‌ی ١) تهیه شده است.

هم‌زمان با طی این مراحل می‌توانید در سامانه‌ی انتخابات‌ الکترونیک انجمن‌های علمی گروه پزشکی نیز صفحه‌ی کاربری خود را ایجاد کنید و از بین انجمن‌های پیش‌نهادشده، تقاضای عضویت در «انجمن علمی روان‌درمانی ایران» را اعلام کنید. بعد از طی مرحله‌ی ١ و عضویت شما در انجمن، تقاضای شما در سامانه نیز مورد تأیید قرار خواهد گرفت و بعد از آن می‌توانید در انتخابات شرکت کنید.

مراحل عضویت در انجمن علمی روان‌درمانی ایران از طریق اینترنت انجام می‌شود. افراد واجد شرایط عضویت وابسته و پیوسته‌ی انجمن می‌توانند با طی مراحل ذکرشده در این راه‌نما فرایند عضویت خود را انجام بدهند.

۱- ایجاد حساب کاربری در سایت انجمن:

برای شروع به لینک زیر مراجعه کنید:

/https://www.ipa-net.ir/ipa-register

در بالای فرم موجود در این صفحه، نشانی ای‌میل و کلمه‌ی عبور خود را وارد می‌کنید.

برای این کار از صفحه‌کلید انگلیسی استفده کنید.

برای جلوگیری از خطای احتمالی، هم آدرس ای‌میل و هم کلمه‌ی عبور را دو بار وارد کنید.

بعد از آن باید در پایین همان صفحه، اعلام کنید مایل به دریافت خبرهای انجمن هستید یا نه.

در نهایت با علامت زدن و پاسخ دادن به پرسش‌هایی که معلوم شود فرم توسط ربات تکمیل نشده است، دکمه‌ی «ایجاد حساب کاربری» را در پایین صفحه بزنید.

                                         

بعد از انجام این مرحله به شما اعلام می‌شود که باید از طریق لینکی که به آدرس ای‌میل‌تان فرستاده شده است نشانی ایمیل خود را تأیید کنید.

ممکن است این ای‌میل در پوشه‌ی ای‌میل‌های ورودی (inbox) نباشد و حتمن صندوق هرزنامه‌ها (spam) را هم چک کنید. باید ای‌میلی شبیه این برای‌تان فرستاده شده باشد.

از طریق لینک موجود در این ای‌میل، نشانی ای‌میل شما برای حساب کاربری‌تان تأیید می‌شود.

۲- تکمیل فرم و ارسال مدارک عضویت

از همین صفحه‌ی اعلام فعال شدن حساب کاربری می‌توانید با کلیک یا لمس کلمه‌ی »وارد«، یا از طریق لینک «ورود به حساب کاربری» در بالای صفحات سایت می‌توانید با وارد کردن ای‌میل و کلمه‌ی عبورریا، وارد صفحه‌ی کاربری خود شوید.

بعد از ورود به صفحه‌ی کاربری، در بالای صفحه، گزینه‌ی «مدیریت حساب کاربری» را انتخاب کنید تا وارد این صفحه بشوید و دکمه‌ی «ارسال مدارک عضویت» را بزنید. از این طریق وارد صفحه‌ای خواهید شد که باید اطلاعات شخصی خود را وارد کنید و تصویر مدارک لازم را نیز، با توجه به شرایط ذکرشده، بارگذاری کنید.

                           

توجه داشته باشید که درج مواردی که با * مشخص شده لازم است و بدون وارد کردن این اطلاعات نمی‌توانید از این مرحله عبور کنید.

بعد از تکمیل موارد ضروری در فرم و بارگذاری کردن مدارک لازم، دکمه‌ی «ارسال مدارک عضویت» را در پایین صفحه بزنید.

مدارک شما توسط انجمن بررسی خواهد شد.

اگر شرایط عضویت نداشته باشید یا مدارک‌تان ناقص باشد و نیاز به تکمیل داشته باشد، هم از طریق صفحه‌ی کاربری‌تان و هم از طریق ای‌میل به شما اطلاع داده خواهد شد.

۳- واریز اینترنتی حق عضویت سالیانه و تکمیل فرایند عضویت

در صورتی که مدارک و فرم تکمیل‌شده مورد تأیید باشد، با ای‌میل و نیز در صفحه‌ی کاربری‌تان به شما پیام داده خواهد شد که می‌توانید مبلغ حق عضویت را از طریق دکمه‌ی «پرداخت آن‌لاین حق عضویت» در صفحه‌ی کاربری خود پرداخت کنید. در صورتی که اصلاحاتی هم در اطلاعات شما بر اساس مدارک ارسالی‌تان انجام شده باشد، در این پیام ذکر می‌شود.

                                                                                               

به محض پرداخت آن‌لاین حق عضویت سالیانه، مراحل عضویت شما تکمیل شده و نام‌تان در بانک اطلاعات اعضای انجمن، در لینک زیر، اضافه خواهد شد:

/https://www.ipa-net.ir/memberes

اکنون شما عضو وابسته یا پیوسته‌ی انجمن علمی روان‌درمانی ایران شده‌اید.