«کارگاه آموزشی بیماران مرزی و چالش با چارچوب درمان» در دومین همایش سالیانه‌ی انجمن علمی روان‌درمانی ایران برگزار می‌شود.

روان‌درمانى تحليلى ماهيتى چندوجهى، پيچيده و چالش‌برانگيز دارد. يكى از بخش‌های مهم و در عین حال مشکل این نوع درمان، دست‌یابی به صورت‌بندی (فرمولیشن) علایم است. به طور معمول، میزان اطلاعات آن قدر زیاد و‌ انواع  عواطف آن قدر درهم ‌تنیده‌اند که درمانگران برای یافتن نقشه‌ی راه دچار سردرگمی می‌شوند.
دست‌یابی به صورت‌بندیِ صحیح مانند قطب‌نمای درمان عمل خواهد کرد؛ پس از آن درمانگر تا حدی می‌داند که علایم، الگوهای تکرارشونده و شیوه‌های مسلط برقراری رابطه چگونه در بیمار شکل گرفته و در چه نقاطی دچار ضعف یا قوت است. این نوع نظم فکری در انتخاب نوع مداخله و زمان‌بندی آن به درمانگر کمک می‌کند.
در این راستا «کارگاه آموزشی صورت‌بندی و گزارش‌نویسی تحلیلی» در دومین همایش سالیانه‌ی انجمن علمی روان‌درمانی برگزار می‌شود.
مدرس کارگاه: دکتر نهاله مشتاق
این کارگاه با هدف آموزش کلیات صورت‌بندی تحلیلی و‌ شیوه‌ی گزارش‌نویسی طراحی شده است. شرکت‌کنندگان با در نظر داشتن یکی از بیماران خود، مراحل مختلف نوشتن و نظم دادن به اطلاعات بالینی را تمرین خواهند کرد. به این ترتیب، علاوه بر آشنایی با یک مهارت بالینی، می‌توانند قالب اصلی گزارش‌نویسی را بیاموزند و آن را برای نوشتن مقاله، ارایه‌ی سخن‌رانی یا شرکت در کیس کنفرانس‌های تحلیلی به‌کار بگیرند.
شرایط و‌ نحوه‌ی ثبت نام  این کارگاه به زودی اعلام خواهد شد.
اولویت ثبت نام در کارگاه با اعضای انجمن و افرادی است که زودتر ثبت نام کنند.