دعوت از هم‌کاران برای شرکت در اولین نشست بین‌‌المللی بخش روان‌درمانی انجمن جهانی روان‌پزشکی

با توجه به شیوع اختلالات روانی، پرداختن به سلامت روان یکی از اولویت‌های نظام سلامت در سطح ملی و بین‌المللی است. علی‌رغم پیش‌رفت عمده در زمینه‌ی مبانی زیست‌شناختی اختلالات روانی، و تهیه و‌ گسترش داروهای روان‌پزشکی، روان‌درمانی‌ هم‌چنان جزو پایه‌های اصلی مداخلات روان‌درمانگرانه برای اختلالات مختلف قرار دارد. شاغلان حرفه‌های مختلف سلامت روان، از جمله روان‌پزشکان و روان‌شناسان بالینی و روان‌شناسان سلامت، بخش عمده‌ای از فعالیت بالینی خود را به ارایه‌ی انواع مختلف روان‌درمانی اختصاص می‌دهند، و نقش حرفه‌ای روان‌درمانگری بخشی جدایی‌ناپذیر از هویت حرفه‌ای این بالینگران است.

تبادل دیدگاه‌ها و تجربه‌های متخصصان و صاحب‌نظران در سطح بین‌المللی موضوعی است پراهمیت که نمی‌تواند محدود به مرزها و در بندِ تصمیم‌های سیاسی محدودکننده قرار بگیرد. در این راستا، بخش روان‌درمانی «انجمن جهانی روان‌پزشکی» در نظر دارد تا اولین نشست بین‌المللی خود را با عنوان «روان‌درمانی‌های مبتنی بر شواهد» از ۲۰ تا ۲۲ تیرماه ۱۳۹۸ در کوالالامپور مالزی برگزار کند. این نشست در کنار بیست‌وسومین «کنفرانس پزشکی روان‌شناختی مالزی» و با مشارکت تعدادی از انجمن‌ها و نهادهای علمی جهان برگزار خواهد شد؛ و شامل سخن‌رانی‌های کلیدی، سمپوزیوم‌ها و ارایه‌ی پوستر خواهد بود. ارایه‌ی پوستر در دو جلسه -بالینی و پژوهشی- خواهد بود و به بهترین پوستر در هر یک از این‌ دو بخش جایزه‌ای -نقدی و تقدیرنامه- تعلق خواهد گرفت.

«انجمن علمی روان‌درمانی ایران»، به‌ عنوان یکی از انجمن‌های هم‌کار در برگزاری این نشست، با ارایه‌ی سخن‌رانی کلیدیِ «تطبیق فرهنگی در کاربرد روان‌درمانی‌»، و دو سمپوزیوم «جنگ و صلح: استلزام‌هایی در روان‌درمانی» و «جایگاه مداخلات روان‌درمانگرانه در خدمات جامعه‌نگر»، در برگزاری این همایش مشارکت خواهد داشت. علاوه بر آن، خوش‌حال‌ایم که دو سمپوزیوم دیگر نیز از هم‌کاران ایرانی در این نشست وجود خواهد ‌داشت.

در این‌جا، از هم‌کاران ایرانی دعوت می‌کنیم با حضور خود و ارسال پوستر در این نشست مشارکت داشته باشند. فراخوان ارسال پوستر در هفته‌های آینده انجام و در اینترنت اطلاع‌رسانی خواهد شد.

به امید ‌دیدار شما ۲۰ تا ۲۲ تیرماه ۱۳۹۸در کوالالامپور، مالزی.

دکتر سزار آلفونسو
رییس بخش روان‌درمانی «انجمن جهانی روان‌پزشکی»

دکتر سامان توکلی
رییس «انجمن علمی روان‌درمانی ایران»