راه‌نمای مراحل اینترنتی عضویت در انجمن علمی روان‌درمانی ایران

مقدمه

پیش از شروع فرایند عضویت در انجمن علمی روان‌درمانی ایران اساس‌نامه‌ی انجمن را به دقت مطالعه کنید. شرکت در انتخابات هیأت مدیره و بازرس انجمن علمی روان‌درمانی ایران مستلزم انجام دو مرحله‌ی اساسی زیر است:

١. ارایه‌ی مدارک و عضویت در انجمن علمی روان‌درمانی ایران

٢. ثبت نام و تأیید عضویت در سامانه‌ی انتخابات الکترونیک انجمن‌های علمی گروه پزشکی

لطفاً توجه داشته باشید که با انجام هیچ یک از این دو مرحله، به تنهایی، نمی‌توانید در انتخابات شرکت کنید.

تأیید عضویت در سامانه‌ی انتخابات الکترونیک انجمن‌های علمی گروه پزشکی مستلزم آن است که ابتدا مراحل عضویت خود در انجمن را از طریق اینترنت و با تکمیل فرم و ارسال مدارک و واریز حق عضویت سالیانه انجام داده باشید.

با توجه به این که کنترل و رفع نقص مدارک و عضویت در انجمن ممکن است چند روز طول بکشد، لطفن اگر شرایط عضویت پیوسته‌ی انجمن را دارید و قصد دارید در انتخابات رأی بدهید، در اسرع وقت اقدامات لازم برای دو مرحله‌ی فوق را انجام بدهید.

این راه‌نمای تصویری برای کمک به انجام مراحل اینترنتی عضویت در انجمن (مرحله‌ی ١) تهیه شده است.

هم‌زمان با طی این مراحل می‌توانید در سامانه‌ی انتخابات‌ الکترونیک انجمن‌های علمی گروه پزشکی نیز صفحه‌ی کاربری خود را ایجاد کنید و از بین انجمن‌های پیش‌نهادشده، تقاضای عضویت در «انجمن علمی روان‌درمانی ایران» را اعلام کنید. بعد از طی مرحله‌ی ١ و عضویت شما در انجمن، تقاضای شما در سامانه نیز مورد تأیید قرار خواهد گرفت و بعد از آن می‌توانید در انتخابات شرکت کنید.

به‌جز مطالب این صفحه می‌توانید نگاهی هم به مطالب این صفحات داشته باشید:

آیا عضویت پیوسته در انجمن برای رأی دادن الکترونیک کافی است؟

راه‌نمای ثبت نام در سامانه‌ی انتخابات‌ الکترونیک انجمن‌های علمی گروه پزشکی

مراحل عضویت در انجمن علمی روان‌درمانی ایران از طریق اینترنت انجام می‌شود. افراد واجد شرایط عضویت وابسته و پیوسته‌ی انجمن می‌توانند با طی مراحل ذکرشده در این راه‌نما فرایند عضویت خود را انجام بدهند. توجه داشته باشید که بر اساس اسا‌س‌نامه‌ی انجمن فقط اعضای پیوسته‌ی انجمن (دارندگان مدرک روان‌پزشکی، دکترای روان‌شناسی بالینی و دکترای روان‌شناسی سلامت) می‌توانند در انتخابات هیأت مدیره و بازرس انجمن شرکت کنند.

ایجاد حساب کاربری در سایت انجمن:

برای شروع به لینک زیر مراجعه کنید:

صفحه‌ی ایجاد حساب کاربری

در بالای فرم موجود در این صفحه، نشانی ای‌میل خود را به‌عنوان نام کاربری و یک کلمه‌ی عبور وارد می‌کنید. دقت کنید که این کلمه‌ی عبور با کلمه‌ی عبور ای‌میل شما متفاوت باشد. برای این کار از صفحه‌کلید انگلیسی استفده کنید. برای جلوگیری از خطای احتمالی، هم آدرس ای‌میل و هم کلمه‌ی عبور را دو بار وارد کنید.

بعد از آن باید در پایین همان صفحه، اعلام کنید مایل به دریافت خبرهای انجمن هستید یا نه. در نهایت با علامت زدن و پاسخ دادن به پرسش‌هایی که معلوم شود فرم توسط ربات تکمیل نشده است، دکمه‌ی «ایجاد حساب کاربری» را در پایین صفحه بزنید.

ایجاد حساب کاربری در سایت انجمن علمی‌روان‌درمانی ایران                                          ایجاد حساب کاربری در سایت انجمن علمی‌روان‌درمانی ایران

فعال‌سازی حساب کاربری

بعد از انجام این مرحله به شما اعلام می‌شود که باید از طریق لینکی که به آدرس ای‌میل‌تان فرستاده شده است نشانی ای‌میل خود را تأیید کنید.

ممکن است گاهی پیام حاوی لینک فعال‌سازی با تأخیر به‌دست شما برسد. پیشنهاد می‌شود چند ساعت صبر کنید. در صورت عدم رویت پیام حتمن صندوق هرزنامه‌ها (spam) را هم چک کنید.

چرا ای‌میل حاوی لینک فعال‌سازی حساب کاربری به‌دست من نمی‌رسد؟

  1. در بیشتر موارد، ای‌میل خیلی سریع ارسال می‌شود، اما گاهی اوقات ممکن است چند ساعت طول بکشد،
  2. شاید آدرس ای‌میل خود را اشتباه وارد کرده‌اید. راه حل: دوباره با آدرس صحیح ای‌میل خود حساب کاربری بسازید.
  3. شاید اتصال شما به اینترنت قطع شده است. اتصال اینترنت خود را چک کنید. اگر از ای‌میل‌های سازمانی برای عضویت استفاده کرده‌اید وی‌پی‌ان خود را غیرفعال کنید. برخی سرورهای ای‌میل داخلی در صورت فعال بودن وی‌پی‌ان کار نمی‌کنند.
  4. شاید ای‌میل وارد صندوق اسپم شده باشد. حتمن صندوق اسپم خود را مرتب بررسی کنید.
  5. شاید تنظیمات اپلیکیشن ای‌میل شما درست نیست یا اپلیکیشن ای‌میل شما درست کار نمی‌کند. اگر برای دسترسی به ای‌میلتان از اپلیکیشن‌ها و برنامه‌های تحت آندوریید یا آی‌او‌اس استفاده می‌کنید، تنظیمات آن‌ها را بررسی کنید. ممکن است آدرس پورت یا رمز عبور شما پاک شده باشد یا اشتباه وارد شده باشد. همچنین می‌توانید نسخه‌ی تحت وب ای‌میل خود را باز کنید.

باید ای‌میلی شبیه این برای‌تان فرستاده شده باشد.

لینک فعال‌سازی حساب کاربری در سایت انجمن علمی‌روان‌درمانی ایران

لینک فعال‌سازی حساب کاربری در سایت انجمن علمی‌روان‌درمانی ایران

از طریق لینک موجود در این ای‌میل، نشانی ای‌میل شما برای حساب کاربری‌تان تأیید می‌شود. اگر روی لینک کلیک کردید یا روی آن ضربه زدید و اتفاقی نیوفتاد لینک را انتخاب کنید، آن را کپی کنید و سپس در نوار آدرس مرورگر خود پیست کنید (بچسبانید).

پس از کلیک روی لینک فعال‌سازی باید پیامی مشابه تصویر زیر مشاهده کنید:

پیام موفقیت در فعال‌سازی حساب کاربری در سایت انجمن علمی‌روان‌درمانی ایران

پیام موفقیت در فعال‌سازی حساب کاربری در سایت انجمن علمی‌روان‌درمانی ایران

ورود به حساب کاربری

پس از فعال‌سازی حساب کاربری می‌توانید از طریق لینک «ورود به حساب کاربری» که در بالای تمام صفحات سایت قرار گرفته‌است با وارد کردن ای‌میل و کلمه‌ی عبور وارد صفحه‌ی کاربری خود شوید.

ورود به حساب کاربری در سایت انجمن علمی‌روان‌درمانی ایران

تکمیل فرم و ارسال مدارک عضویت

بعد از ورود به صفحه‌ی کاربری خودبه‌خود به صفحه‌ی مدیریت حساب کاربری هدایت خواهید شد. همچنین می‌توانید لینک ورود به صفحه‌ی مدیریت حساب کاربری را در بالای صفحات ملاحظه کنید. در این صفحه وضعیت عضویت شما و پیام‌های مدیر سایت قابل مشاهده است.

برای شروع باید دکمه‌ی «ارسال مدارک عضویت» را بزنید. از این طریق وارد صفحه‌ای خواهید شد که باید اطلاعات شخصی خود را وارد کنید و تصویر مدارک لازم را نیز، با توجه به شرایط ذکرشده، بارگذاری کنید.

صفحه‌ی مدیریت حساب کاربری در سایت انجمن علمی‌روان‌درمانی ایران                           صفحه‌ی مدیریت حساب کاربری در سایت انجمن علمی‌روان‌درمانی ایران

صفحه‌ی مدیریت حساب کاربری در سایت انجمن علمی‌روان‌درمانی ایران

توجه داشته باشید که درج مواردی که با * مشخص شده لازم است و بدون وارد کردن این اطلاعات نمی‌توانید از این مرحله عبور کنید.

بعد از تکمیل موارد ضروری در فرم و بارگذاری کردن مدارک لازم، دکمه‌ی «ارسال مدارک عضویت» را در پایین صفحه بزنید.

مدارک شما توسط انجمن بررسی خواهد شد. اگر شرایط عضویت نداشته باشید یا مدارک‌تان ناقص باشد و نیاز به تکمیل داشته باشد، از طریق همین صفحه‌ی مدیریت حساب کاربری و همچنین از طریق ای‌میل به شما اطلاع داده خواهد شد.

توجه داشته باشید که درج مواردی که با * مشخص شده لازم است و بدون وارد کردن این اطلاعات نمی‌توانید از این مرحله عبور کنید.

بعد از تکمیل موارد ضروری در فرم و بارگذاری کردن مدارک لازم، دکمه‌ی «ارسال مدارک عضویت» را در پایین صفحه بزنید.

مدارک شما توسط انجمن بررسی خواهد شد.

اگر شرایط عضویت نداشته باشید یا مدارک‌تان ناقص باشد و نیاز به تکمیل داشته باشد، هم از طریق صفحه‌ی کاربری‌تان و هم از طریق ای‌میل به شما اطلاع داده خواهد شد.

3- واریز اینترنتی حق عضویت سالیانه و تکمیل فرایند عضویت (توجه: این قسمت تا اطلاع ثانوی غیر فعال است و لازم است طبق دستورالعملی که پس از تأیید مدارک شما در اختیارتان قرار می‌گیرد حق عضویت را از طریق کارت به کارت واریز کنید)

در صورتی که مدارک و فرم تکمیل‌شده مورد تأیید باشد، با ای‌میل و نیز در صفحه‌ی کاربری‌تان به شما پیام داده خواهد شد که می‌توانید مبلغ حق عضویت را از طریق دکمه‌ی «پرداخت آن‌لاین حق عضویت» در صفحه‌ی کاربری خود پرداخت کنید. در صورتی که اصلاحاتی هم در اطلاعات شما بر اساس مدارک ارسالی‌تان انجام شده باشد، در این پیام ذکر می‌شود.

                                                                                               

واریز حق عضویت سالیانه و تکمیل فرایند عضویت

در صورتی که مدارک و فرم تکمیل‌شده مورد تأیید باشد، با ای‌میل و نیز در صفحه‌ی کاربری‌تان به شما پیام داده خواهد شد که می‌توانید مبلغ حق عضویت را به شماره‌ی حساب انجمن واریز کنید. در صورتی که اصلاحاتی هم در اطلاعات شما بر اساس مدارک ارسالی‌تان انجام شده باشد، در این پیام ذکر می‌شود.

برای مشاهده‌ی شماره‌‌ی حساب و مبلغ باید وارد صفحه‌ی مدیریت حساب کاربری خود شود:

شماره‌ی حساب انجمن علمی روان‌درمانی ایران برای پرداخت حق عضویت انجمن علمی روان‌درمانی ایران

لطفن پس از پرداخت حق عضویت، رسید آن را به شماره‌ی واتس‌اپ +۹۸۲۱۸۸۲۲۳۲۹۲ ارسال کنید. لطفن در پیام مشخصات خود شامل نام و نام خانوادگی و کد ملی را به دقت وارد کنید تا همکاران ما در دفتر انجمن بتوانند رسید را به درستی به نام شما ثبت کنند.

اطمینان از تکمیل فرایند عضویت

در صورتی‌که فیش شما مورد تأیید کارشناسان انجمن قرار بگیرد ثبت نام شما نهایی خواهد شد. شما از دو طریق می‌توانید متوجه این امر شوید:

1. ورود به صفحه‌ی مدیریت حساب کاربری

2. جست‌وجوی نام خود در صفحه‌ی بانک اطلاعاتی اعضای انجمن